همکاری بیش از 50 بازرس افتخاری در طرح نظارت بر بازار
همکاری بیش از ۵۰ بازرس افتخاری در طرح نظارت بر بازار
رئیس اداره صمت شهرستان اعلام نمود : با توجه به شرایط کنونی و نوسانات قیمت کالاها و برای رصد جامع‌تر بازار تعداد ۵۰نفر از اقشار مختلف در قالب ناظر افتخاری بر بازارشهرستان نظارت می‌کنند
همکاری بیش از 50 بازرس افتخاری در طرح نظارت بر بازار شهرستان
رئیس اداره صمت شهرستان اعلام نمود : با توجه به شرایط کنونی و نوسانات قیمت کالاها و برای رصد جامع‌تر بازار تعداد 50نفر از اقشار مختلف در قالب ناظر افتخاری بر بازار شهرستان نظارت می‌کنند.                                                                                                                                     
وی افزود: استفاده از پتانسیل بخش مردمی در پیشگیری از تخلفات واحدهای صنفی و تولیدی، گسترش فرهنگ نظارت همگانی بر بنگاه‌های اقتصادی در کنار گسترش شبکه‌های نظارت و بازرسی در سطح جامعه و ساماندهی و تقویت ناظرین افتخاری در اولویت کاری این اداره قرار دارد.
 
مهدی عباسپور  با اشاره به اینکه در این طرح استفاده از توان نظارتی اقشار مختلف مردم در سطوح مختلف بازار شهرستان مورد توجه خاص قرار دارد، گفت: این طرح در جهت کنترل بازار کالا و خدمات و رصد قیمت‌ها در سطوح مختلف با مشارکت‌ مردمی در قالب (طرح ناظران افتخاری) یکی از مکانیزم‌های مهم ، استفاده از افراد علاقه‌مند و توانمند به عنوان همکاران افتخاری در کمک به  نظارت و بازرسی است.
 
وی همچنین کاهش هزینه‌های نظارت و بازرسی، کاهش تخلفات و افزایش نظارت‌های مردمی را از جمله اهداف بهره‌گیری از ظرفیت ناظران افتخاری در ماموریت‌های این ارداره برشمرد و اظهار داشت: این اداره با تعامل شهروندان می‌تواند بسیار بهتر و قوی‌تر کار را پیش برده و با سودجویان، متخلفان، محتکران، کم‌فروشان و گران‌فروشان در بازار برخورد کند.
 
مهندس  عباسپور تصریح کرد: براساس این طرح اداره  صنعت، معدن و تجارت علاوه بر بهره‌گیری از سیستم‌های کنترلی و نظارتی دولت، با جذب و آموزش نیروهای مردمی، ضمن نظارت نامحسوس بر بازار، اخبار و اطلاعات تغییر و تحولات بازار کالا و خدمات را از طریق آنان به دست آورده و با برنامه‌ریزی مناسب، برای مهار و کنترل شوک‌های قیمتی و کمبود کالاها اقدامات لازم را انجام می‌دهد.
 
عباسپور از همه اصحاب رسانه به عنوان کسانی که با دلسوزی مسائل را رصد می‌کنند درخواست کرد تا همچون گذشته با دلگرمی و احساس وظیفه به عنوان ناظر افتخاری اداره صنعت، معدن و تجارت باشند و مسائل را دقیق و شفاف منعکس نمایند.
 
وی بیان کرد: کنترل وضعیت بازار، ایجاد فضای مناسب به منظور تامین مایحتاج عمومی، جلوگیری از تخلفات احتمالی و رسیدگی در اسرع وقت به شکایات و گزارش‌های مردمی و پرونده‌های تشکیل شده در سطح شهرستان توسط بازرسان این اداره  از دیگر اهداف طرح نظارتی است.
 
عباسپور تصریح کرد: در بخش کالایی، کلیه کالاها به خصوص مواد غذایی و اقلام پرمصرف خانوارها اعم از واحدهای تولیدی مربوطه و سطح بازار مورد بازرسی قرار می‌گیرد.
 
 
 
عباسپور افزود: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی و تعزیراتی می‌توانند با مراجعه به ستادهای خبری مستقر در ادارا صنعت، معدن و تجارت ایا با شماره تلفن 124 و یا تلفن 52247417 ستاد خبری اتاق اصناف نسبت به طرح و تنظیم شکایت خود اقدام نمایند
 
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
منبع زیر پرتال تربت حیدریه
تعداد بازدید : ۲۰۵


                   
اوقات شرعی

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان صنعت معدن و تجارت شهرستان تربت حیدریه چیست؟
لینک های مرتبط