هدفمند نمودن بازرسیها
هدفمند نمودن بازرسیها
در راستای هدفمند نمودن بازرسیها کالاهای دارای اولویت بازرسی تعیین شدند.
مهدی عباسپور رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان بابیان این مطلب گفت: براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار و در راستای هدفمند نمودن بازرسیها، و تمرکز فعالیتهای بازرسی ونظارت در استانها بربازار؛کالاهایی که در زنجیره تامین وتوزیع ،موجودی آنها باشرایط مطلوب فاصله دارد، به عنوان کالاهای دارای اولویت بازرسی از سوی دستگاه های نظارتی برای بررسی احتکار،موجودی، قیمت و… تعیین شده .

🔻وی شکر ،مرغ ،میل گرد، لاستیک خودرو و روغن موتور را از جمله کالاهای الویت دار عنوان کرد و افزود: دستگاهای  نظارتی مکلفند  در بازرسی های خود کالاهای مذکور را در اولویت بازرسی قرار داده و برخورد قانونی لازم با تخلفات احتمالی صورت پذیرد.

🔻عباسپور با بیان اینکه بازرسی و نظارت برکالاهای فوق الذکر در دستور کار اتحادیه های ذیربط و بازرسان اتاق اصناف قرار گرفته و در صورت مشاهده تخلف اقدام قانونی موثر و بازدارنده اعمال می گردد .

🔻مهندس عباسپور با اشاره به ماده ۱۵ قانون نظام صنفی افزود: الصاق برچسب قیمت روی کالا به طوری که قیمت کالا به طور روشن برای همه قابل رویت باشد الزامی است.

🔻او ادامه داد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این خصوص، بازرسان واحدهای بازرسی و نظارت با متخلفان برخورد و اقدامات قانونی لازم انجام خواهد شد
 
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
منبع زیر پرتال تربت حیدریه
تعداد بازدید : ۱۹۲


                   
اوقات شرعی

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان صنعت معدن و تجارت شهرستان تربت حیدریه چیست؟
لینک های مرتبط